DĚTSKÝ KURZ RUŠTINY PRO CIZINCE RU05

Milí účastníci letní jazykové školy, vážení rodiče,

jsme rádi, že jste si zvolili jako součást prázdninového programu zdokonalení se v ruštině prostřednictvím jazykových kurzů, které pořádá Západočeská univerzita.  Budeme se snažit o předání nejen nových jazykových znalostí a dovedností, ale i o zprostředkování příjemných zážitků.

Zde jsou důležité informace k dětskému kurzu:


TERMÍN KONÁNÍ

Dětský kurz ruštiny bude probíhat od  18. do 29. července 2016 ve dnech pondělí až pátek od 8:30 do 15 hodin.

ZAHÁJENÍ

Oficiální zahájení kurzu se uskuteční 18. července 2016 v 8:00 v budově Fakulty strojní Západočeské univerzity, Univerzitní 22, Plzeň – Bory v učebně UP 104 (přízemí, od vrátnice vlevo). Rodiče během zahájení předají podepsané potvrzení o samostatném odchodu dítěte po skončení společného programu, které bude zaslané na e-mail během června. Dozor bude zajištěný denně do 15:00 hod.

UKONČENÍ, ZÁVĚREČNÉ ROZLOUČENÍ

V pátek  29. 7. proběhne od 13 hodin předání certifikátů a závěrečné rozloučení, na které jsou zváni i rodiče.

ROZŘAZOVACÍ TEST

Účastníci dětských kurzů nemusí vyplňovat rozřazovací test.

VÝUKA, PROGRAM KURZU

Výuka bude probíhat netradičními formami a bude zaměřena hlavně na rozvoj jazykových dovedností prostřednictvím integrované tématické výuky. Předběžný program kurzu bude zveřejněný během května.

UBYTOVÁNÍ 

Dětským účastníkům nabízíme ubytování na VŠ koleji Máchova 20, Plzeň. Podmínkou je zároveň také ubytování zákonného zástupce dítěte.

Všeobecné informace k ubytování jsou v češtině a angličtině k dispozici zde:

http://www.isls.cz/cs/cenik/ubytovani

http://www.isls.cz/en/general-information/accommodationmeal-arrangements

ČASOVÁ JÍZDENKA MHD

Ti, kteří el. příhlášce objednali na dobu trvání dětského kurzu pro své dítě kupón na MHD, zaplatí zároveň s platbou účastnického poplatku 167 Kč (platnost kuponu je 18. – 29. 7. 2016) a kupon si převezmou při zahájení dětského kurzu. Objednávka kuponu MHD je závazná a lze ji provést pouze současně s odesláním elektronické přihlášky, platba je nevratná. Pokud Vaše dítě nemá na své plzeňské kartě na červenec předplatné nebo hotovost a nebude mít ani tento kupon, musí mít u sebe alespoň dvě jízdenky na MHD, protože odpolední program bude v některých dnech mimo areál ZČU.

STRAVOVÁNÍ

Obědy budou vydávány dětem v univerzitní menze, kam po skončení vyučování odejdou se svými učiteli. Cena poloviční porce hlavního jídla se bude pohybovat mezi 40 a 50 Kč, děti ho zaplatí u pokladny v hotovosti. Mohou si koupit i polévku (5 Kč),   pití (3 – 20 Kč), salát (10 Kč), zákusek (10 Kč). Ve třídách budou mít po dobu vyučování k dispozici pitnou vodu.

Vaše případné dotazy zodpovím na telefonním čísle +420 377 635 712 nebo na adrese binova@rek.zcu.cz. Další informace budou k dispozici v červnu, kdy bude rozeslaný informační e-mail, a pak během našeho setkání 18. 7. 2016.

Těšíme se na společně strávené prázdninové týdny!

Za kolektiv MLJŠ

Pavlína Bínová, kontaktní osoba pro dětské kurzy

DENNÍ ROZVRH

08:30 – 12:00 tématicky zaměřená výuka pod vedením českého učitele (přestávky dle potřeb dětí)
12:00 – 12:45 oběd
12:45 – 15:00 zábavně vzdělávací program – integruje výtvarné, hudební, sportovní a poznávací aktivity