Název kurzu: Čeština – pokročilí (B2) – celodenní (CZ04)

Název kurzu: Čeština – pokročilí (B2) – celodenní

Obsah kurzu: Účastníci kurzu rozvíjejí komunikační dovednosti v rámci úrovně B2. Rozšíří si slovní zásobu při komunikaci na zajímavá témata, naučí se vyjadřovat své postoje k dané problematice a prohloubí si znalost vybraných gramatických jevů. Důraz je kladen na rozvíjení produktivních dovedností, především mluvení. Výuka je přizpůsobena úrovni a zájmům studentů.

Cíl kurzu: Absolvent rozumí hlavním myšlenkám složitých textů jak s konkrétními, tak s abstraktními náměty, včetně odborné diskuze o oboru své specializace. Dokáže se dorozumět tak plynule a spontánně, že může uspokojivě vést běžný dialog s rodilými mluvčími bez většího úsilí na obou stranách. Umí sestavit jasný podrobný text o širokém okruhu témat, vysvětlit stanovisko k aktuálním problémům a uvést výhody a nevýhody různých možností.

Minimální vstupní úroveň: B1

Termín výuky: 13. 7. – 31. 7.2020

Učební materiály: Nekovářová, A.: Čeština pro život 2 (primární);

Boccou Kestřánková, M., Kopicová, K., Šnaidaufová, G.: Čeština pro cizince B2; adaptovaná česká próza; originální texty; vlastní materiály

Gramatika: Modální slovesa, slovesa pohybu, problematika vidu, slovesné prefixy, méně časté typy deklinace substantiv, spojky, spisovná a nespisovná čeština.

Témata: Sociální sítě, ve světě českých médií, finance, kriminalita, příroda kolem nás.